پرتودهی کشمش،انجیر و زردآلو

معمولاً در کشورهایی چون ایران و ترکیه، انجیر خشک استفاده از دود دادن با متیل بروماید ضدعفونی ­شده و به دنبال آن به صورت فله­ای در انبار نگهداری می گردد. ولی اگر انبارداری آن به بیش از ۲۰ روز قبل از صادر کردن برسد ضدعفونی دیگری انجام می گیرد. در مورد کشمش (انگور خشک)، این محصول قبل از صادر شدن برای کنترل حشرات، با استفاده از گاز متیل بروماید و یا فسفید هیدروژن دوددهی می شود. انواع زردآلو در برخی از نقاط کشورمان به ویژه در استان های آذربایجان شرقی و غربی به ثمر می رسد و علاوه بر استفاده به صورت میوه تازه، به شکل خشک  شده مصرف و خواهان جهانی دارد. مثلا کشور ترکیه در سال ۲۰۰۱ میلادی بیش از ۸۵،۶۰۰ تن زردآلوی خشک به ارزش ۸۸٫۱ میلیون دلار به ۷۵ کشور دنیا صادر کرد. در هر دو کشور این محصول را نیز مانند انجیر خشک می کنند ولی برای رفع آلودگی میکروبیولوژیکی و حفظ رنگ، از روش دوددهی با اکسید سولفور استفاده می شود که همچنین اثرات دفع حشرات را هم دارد.

بسیاری از گونه های حشرات به میوه جات خشک شده مانند انجیر و زردآلو آسیب جدی وارده کرده و یا حداقل موجب کاهش و یا محدودیت در صادرات آنها می شوند. برای دفع حشرات از این محصولات معمولاً از متیل بروماید استفاده می­شود که در حال حاضر به دلیل اثرات جانبی و محدودیت­های ایجاد شده بین­المللی (به عنوان مثال در کنفرانس مونترال) به دلیل خطرات بهداشتی برای سلامت انسان و اثرات محیطی، استفاده از آن محدود و تقریبا ممنوع شده و یا باید ممنوع گردد. براساس پروتکل مونترال، بایستی کشورهای توسعه­یافته تا سال ۲۰۰۵ و کشورهای در حال توسعه تا سال ۲۰۱۵ میلادی، استفاده از این گاز را به دلیل خواص تهی­سازی ازن از جو زمین، حذف نمایند. به همین دلیل لازم است روش­های جایگزین بررسی و به طور گسترده ای در سطح کشور به کار گرفته شوند.

روش پرتودهی

امروزه روش جایگزین مناسب روش پرتودهی می­باشد. اجرای این روش طی یک فرایند کنترل شده انجام می­گیرد که به آن فرایند پرتودهی گویند. فرایند پرتودهی، روشی برای ایجاد ایمنی غذایی و فراهم آوردن امکان نگهداری مواد غذایی بوده و عوامل ایجادکننده مسمومیت غذایی را نیز کنترل می­کند. پرتودهی مواد غذایی یک فرایند سرد و غیزشیمیایی است که در آن پرتوهای یونیزه کننده به داخل مواد غذایی نفوذ کرده و میکروارگانیسم­ها، حشرات و آفات را از بین برده و یا از تولید مجدد آنها جلوگیری می­کند. در هر دوی بازارهای داخلی و جهانی، بکارگیری روش پرتودهی به کاهش استفاده از دود دادن با گاز متیل بروماید برای کنترل آفات حشرات در محصولات پس از برداشت کمک می کند.

برای دریافت Pdf مطلب و کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید